Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZÁVODY PSÍCH SPŘEŽENÍ - HUSTOPEČE 21.3.09

22. 3. 2009

ZÁVODY PSÍCH SPŘEŽENÍ - HUSTOPEČE 21.3.09

V sobotu 21.3.09 jsme se s Ebinkou a mým mužíkem vydali na výlet na Jižní Moravu do Hustopeče, kde se konaly závody psích spřežení. Počasí bylo opravdu vydařené, tak i můj nevýkonný foťáček něco vyfotil :-) viz FOTO TADY.

Ráno jsme vyjeli brzy, protože jsme ještě chtěli navštívit naše kamarády v Dolních Dunajovicích. Mají koníky a dokonce se i taťka svezl mezi vinohrady :-)

Závody začínaly v jednu hodinu. Na trati se sešli jak dospělí, tak i děti. Myslím , že ani Ebča by si tam neudělala ostudu, kdyby jsme ju přihlásili,ale to by musela běhat s někým jiným, než se mnou :-) Tak snad příští rok....

Trať byla dlouhá 6,5 km a vedla jak po asfaltu, tak po polních cestičkách a mezi vinohrady. Byly tam i slušné kopečky. Někteří pesani i majitelé se pěkně zapotili a zadýchali.Někteří své psy přivezli i v náručí s pořezanýma packama a některým se porouchaly brzdy , či řízení, tak své osmispřeží dovedli  na vodítku. Ale všichni trať dokončili s úsměvem na tváři a dobrou náladou. Zvlášť byly kategorie ženy, muži, jeden pes, víc psů, běžci či kolaři, nebo jezdci na koloběžkách, a samostatnou kategorii a jinou trať - jen 300metrů - měly děti.Vyhlášení se asi konalo až druhý den, tak ani nevíme, kdo zvítězil v jednotlivých kategoriích.

Strávili jsme tady krásný ,celý den. Příští rok pojedeme určitě zase a tentokrát jako závodníci :-)

Stránky o mushingu TADY