Jdi na obsah Jdi na menu
 


COURSING OTROKOVICE 11.3.2007

Obrazek

V neděli 11. března se konal v Otrokovicích coursing . Licenční běhy i tréninkové. Zprvu jsme jely s Ebinkou jen na čumendu, ale líná huba, hotové neštěstí....... Ač jsme se na přihlášku nedostaly, povolili nám tréninkové běhy na zvláštní dráze pro začátečníky a štěňata. Radost veliká :-) Našim cílem bylo pouze vyzkoušet, zda to Ebinku bude, či nebude bavit.

Místní dostihová dráha je skvělá. Nejen úžasný prostor na vyblbnutí, ale hlavně tam teče voda, kterou Ebča zbožňuje. Každou možnost využila a šupla tam :-) Navíc počasí nám taky přálo. Sluníčko pálilo celý den.

Obrazek

První běh byla jen rovinka asi 50 metrů dlouhá. Každý si sám natáhl střapec do jaké vzdálenosti uznal za vhodné, nabudil psisko a pak už jen  ÚŽASNÁ PANÍ točila ručně šlapkama u kola, aby se  střapec navinul a pejsek běžel za ním. Vždy rychlost přizpůsobila podle chuti pejska. Tahle paní má můj velký obdiv. Bohužel neznám její jméno. Trpělivě celý den všem vysvětlovala, jak pejsky motivovat a točila, točila, točila........ Jen občas si odskočila na hlavní dráhu se svými chrty. To nastoupila stejně zapálená náhrada.

Obrazek

 Kdyby to tak všude fungovalo !!!! Úsměv, dobrá nálada, komunikativnost, ochota, zapálenost pro věc, dobrá rada, pomocná ruka..............

Ebča sice běžela za střapcem, ale chyběla jí ta její jiskra v oku. Byla jsem malinko zklamaná. Pak přišla ta dobrá rada. Nejdřív páreček :-) Ani to nebylo vončo. Pak si kamarádky všimly, jak miluje balonek a bylo po problému. Navázaly jsme ho ke střapci a měli by jste vidět tu melu.......  :-) Pelášila jak o život.

Obrazek

Další dráha, kterou nám postavili,  už byla s dvěma zatáčkami do tvaru písmene U. Stalo se nám občas, že balonek vypadl, ale Ebča utíkala dál. V té rychlosti si ani nevšimla. Spokojenost.

Některým ze začátečníků bylo i nabídnuto, aby šli na hlavní dráhu. Ta měřila asi 700 metrů. Nám to stačilo na krátké. Vyblbnuté, panička naběhaná, spokojená. Ebinka doufám taky :-) Kamarádka Hanča nám i zdokumentovala naše první pokusy, za což jí patří velký dík :-)

Obrazek

Jak už jsem řekla na začátku, chlěla jsem jen coursing vyzkoušet. Závodně se mu určitě věnovat nebudeme. Máme plno dalších aktivit. Vše se stíhat nedá   :-) Ale zanechalo to ve mně velice dobrý dojem. Plno příjemných lidí ,nadšených ze svých pejsků, ať už se jim dařilo, či nikoliv. Hlavně , že je to baví a mají radost z pohybu. 

A O TOM TO JE !!!!!!! 

stránky o coursigu pro zájemce zde : http://www.mscoursing.com/