Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZÁVODY POLICEJNÍCH PSŮ

17. 6. 2007

ZÁVODY POLICEJNÍCH PSŮ V POHOŘELICÍCH

http://galerie.albumfotek.cz/10001  -  ZDE PÁR FOTEK Z POHOŘELIC

V sobotu 16.6.07 se konaly závody policejních psů v Pohořelicích. Jeli jsme se tam celá rodinka, kromě Marti, kuknout. Počasí se vydařilo. Organizačně to byly velice dobře zvládnuté závody. Trvaly sice již od pátku, kdy se cvičila poslušnost a různé jiné soutěže, ale tam jsme nebyli, tak o tom nepíšu.

Začínalo se zadržením pachatele v přistavené Avii. Na vzdálenost asi 30metrů. Někteří hafoši vyskakovali rovnou na korbu, někteří použili přistavený náběh a jiní chvilku bloudili kolem auta, než zjistili, kam ten figurant zmizel :-) Zajímavé, leč do auta moc vidět nebylo.

Pak bylo zadržení pachatele v plné místnosti hlučných vandalů. Sledovala se psychika psů při vstupu do hlučné místnosti a následné zadržení figuranta. Podlaha ( lino ) strašně klouzala, tak to bylo velice obtížné. Důležité bylo nechat psovi dostatek prostoru, aby se rozběhl. To mnozí psovodi podcenili a pouštěli psa k zásahu až už byl figurant těsně u nich a pak neměl pes na klouzající podlaze dostatek razance k zásahu. Proto byly velké rozdíly v hodnocení a počtu získaných bodů. Naštěstí pan rozhodčí nám ( divákům ) vše vysvětloval a řekl i výsledný počet bodů. Vše konzultoval s figurantem.

Na závěr probíhalo hladké zadržení a kontrolák. Podle mého nejhezčí , nejlépe zvládnutá disciplína. Byly vidět opravdu precizní zásahy některých psů. Jiní mě zklamali. Jeden se dokonce bál. Pár se jich nechalo nachytat odhozeným batohem. Spousta psů mělo problém s pouštěním pachatele.

Můj typ na vítěze byl 100procentní. Borci z Havířova excelovali. Právem získali ty nejlepší ceny. A ty byly opravdu úúúúžasnéééé !!!!!! Televizor, dvd přehrávače, hifi věže, poháry, granule, trička, čepice, poukázky na zboží v prodejnách Zvěrokruhu atd.......... To jsme teda čubrněli.

A ještě něco, pro mě velice důležitého.... Ochotný pan figurant si všiml naší šílící Ebinky po celou dobu obran a po jejich skončení nám  nabídl , že si to můžeme do ringo oděvu vyzkoušet. Rozepl si halenu a po každém Ebčiném kousnutí , ju poskytl jako trofej. Ta byla nadšená. Vůbec se figuranta nebála a hlídala si oblek jak zběsilá. Pan figurant byl výborný.Tímto mu moc děkuji :-)

V přestávkách jsme Ebči poházeli balonek, byl tam i tunel, tak se vyblbla dosyta. Místní potůček jí poskytl schlazení a tekutiny. SKLO TAM NEBYLO!!!!  :-) Dost bylo snad řezných ran na packách!!!!!

 K tomu všemu byla v areálu  příjemná a kvalitně zvládnutá obsluha v hospůdce. Škoda, že jsem musela řídit :-(  Večer jsme příjemně naladěni odjížděli k domovu.