Jdi na obsah Jdi na menu
 


VÝCVIKOVÝ TÁBOR - SVOJANOV

28. 6. 2008

VÝCVIKOVÝ TÁBOR SVOJANOV - KAČKA

28.6.- 5.7.08

ODKAZ NA STRÁNKY O TÁBOŘE ZDE

TADY JE FOTO Z MINULÝCH TÁBORŮ klepněte na akce 2007

TADY NAJDETE FOTKY Z LETOŠNÍHO TÁBORA

DEN PRVNÍ :

Odjezd V 8h ráno. Nemohli jsme se už dočkat, tak jsme vyrazili už v brzkých ranních hodinách. V autě strejdy Vlasti jsme jeli v sestavě: Makča, Kačka, Vlasťa, já a Bexy s Ebčou.

Tímto díky tetě Šárce, která oželela své místečko v turbu pro zvědavou tetinu, která nutně potřebovala vidět, kde její milované psisko a dcera, budou trávit dovču :-)

Cesta proběhla bez kolizí, bez kufrování a jen s jednou pidi čurací přestávkou. Na místo jsme dorazili kolem desáté hodiny. Asi 120 km ze Zlína.

Prostředí moc pěkné. Jen přípravy byly ještě v plném proudu. Sekla se tráva a teprve se narážela bečka s kofolou :-)

Asi do hodinky dorazili naši kamarádi z Hradiště s dcerou Verčou a Ebčinou sestrou Ashley.Naše klidná, hodná, nekonfliktní,přítulná kamarádka Bexa ji přivítala tvrdým výpadem po kožichu. Ta se ale divila !!! Asi si chránila Ebinku. Obvykle to holky mají naopak.Ebča nikoho k Bexy nepouští :-)Děvčata si to vyříkala a už byly kámošky.

Nalezený rybník hned za hospůdkou na sebe nenechal dlouho čekat. Poházeli jsme psiskám klacíky , kamínky a šišky. Skákali a plavali jak o život. První den jsme neočekávali žádné jiné aktivity, tak se mohlo řádit.

Ubytovali jsme děvčata ( chatka č 23 a 24  - pěkně ve stínku ) a šupajdili vyzkoušet místní kuchyni. Sice jsme teda malinko dýl čekali, ale pak ty přinesené dobroty stály za to.Výborné!!! :-) Poplatili jsme všechny poplatky ( celkem 3000 se vším všudy s plnou penzí , ubytováním i výcvikem ) a šli se projít.Nafotila jsem pár fotek z okolí, ale ty dodám až později.

Děvčata jsme opustili asi kolem druhé hodiny.

Večer po telefonátku jsem se ještě dozvěděla, že si zkoušeli frisbee a proběhlo přezkoušení v agility , aby je rozdělili do družstev podle výkonosti.Ráno se to teprve dozví. Kačka byla s výkonem Ebinky moc spokojená. Neudělala prý žádnou chybičku a i náběh do slalomu zvládla samostatný. Jsem fakt ráda. Pak večeře a šupajda do chatiček. Zažehnout čelovku , uložit hafíky, malinko splknout, umýt čumáčky a hup šup do pelíšků. Dobrou noc děvčata........

DEN DRUHÝ :

Snídaně v 7 15- 8h. 2 rohlíky s máslem a marmeládou.

9 - 10 h - agility trénink s Radkou. Sešlo se tady ve skupince asi 7 pesanů. Kačka poněkud nespokojena s paní vedoucí :-( Má jiný styl ve vedení pejsků, který se Káči nepozdával :-) Pak taky se snaží paní vedoucí na Ebču chytat na kontaktních zonách. Na všech. Ebinka na sebe nenechá normálně šáhnout vůbec od cizích, ani Ashley. Ta prý už skáče z áčka kvůli tomu až zvrchu.Nebo na něj vůbec nejde.Ach jo. Ebča, která je normálně do agility naprosto šílená, jí prý už i odbíhala pryč z parkuru. Tak nevím..... Asi z horka řekla bych. Věřím ve zkušenosti paní vedoucí a myslím si, že jen Kačky nezkušenost v ní vyvolává tyto dojmy.

Prostě není to Lucka Dostálová...... humornou formou, ale přirozenou autoritou si všechny získala hned první den vloni ve Větřkovicích.Tam byla Káča s vedením nadšená od prvního dne.Ale je zase pravdou,že extra výsledky ve zlepšení jsem nezaznamenala.Tak uvidíme, jak se to vyvrbí tady. Asi si holky nemůžou zvyknout na jiný přístup k běhání. Chybí jim umění komunikace. Měly si říct, co se jim nepozdává a Radka by jim jistě vysvětlila své počínání.A ne pak řešit na chatce, jaká je to trenérka.Nikdo nemůže poznat, co pejsek potřebuje a jaké fígle na něj platí, hned od prvního dne.Budu informovat, jak to probíhalo dál :-) Máš Radko mou plnou důvěru!!! Káči to hold chvíli trvá. Trpělivost růže přináší, tak se holky držte :-)

10 - 11 15 - volno - karty, prochajda

11 30 - 13h - oběd - knedlo,zelo, vepřo a nudlová polívka

13h - informativní schůzka - kdy, kde a co :-) od 6h  na stopy, kdo chce. Tam holky nebudou chodit.

Schůzky dále probíhaly v tuhle hodinu každý den. Nebo byl taky program dne vyvěšen na nástěnce. Fakt dobrá organizace tábora!!!

13 - 16h - volný program - vychajda na louce, koupání v rybníce. Dokonce i děvčata si zaplavala. Ebča nadšená.

16 - 17h - poslušnost, aportky, odložení, volno. Prý vše dobré, jen při aportech šíleně překusovala. To víme. Na IPO prý by to rozhodně nebylo :-) Cvičitelka Olga.

Pak opět koupačka v rybníce. Ebča je hotovson. Mohli by jít na druhý výcvik agility od 18h, ale budou mít odpočinek.Zajdou do klubovny na karty a na pokec.

18 - 19h - večeře - můžou si vybrat buď párky ,nebo bramborový guláš.Ebča dostane své granulky a bude odpočívat a sbírat síly na zítřek.

To už budou i ostatní disciplíny.Jsem zvědavá, jak to můžou psiska všechno vydržet. Náročný program, ale aspoň se nenudí.

Coursing bude probíhat od 20h, ale až od dalšího dne.

Myslím, že holky brzy zalehnou taky. Počasí jim přeje, ale to sluníčko je fakt únavné. Naštěstí mají holky chatku, která je ve stínu i ve dne, když všude jinde paří, takže se tam dá pořád vegetit. Supr..... Nafotily taky spoustu snímků, ale ty dodáme až dorazí domů.

DEN TŘETÍ :

6h budíček a venčení psisek a sebe

7 - 8h - snídaně - rohlíky, máslo, marmeláda, chleba s medem

9 - 10 - agility trénink. Dnes běhala Ebča pěkně. Pochvaly si fakt cením.Asi jim sedly tratě. Jsem ráda, že si holky na paní vedoucí už zvykly. Určitě bude fajn, jen má asi jiné výcvikové metody, než na co je Káča zvyklá. Nedokáže se hned tak přizpůsobit. Taky se to teprve učí a má z toho asi v hlavě guláš :-) Myslím Káča :-)

Radku si pamatuji , když byla ve věku naší Kačkytj. 12 let a běhala s černou kokršpanělkou Cindy. Je to šikovná , ctižádostivá holčina, která má spoustu závodních i výcvikových zkušeností, ač je mladinká. Buď na to člověk totiž vlohy má, nebo nemá. Držím palce a pevné nervy ve výcviku naší dračice. :-)

Vycházka a koupání pejsků. Káča si v rybníce píchla šutr do nohy :-( ouvej, ouvej, toto bolí :-) večer kvůli tomu nešla na agility :-( škoda. No neva, pes si aspoň dáchl před večerním coursingem.

12 - 13h - oběd - bramborová kaše s uzeným masem a zeleninová polívka

Volné odpoledne s koupáním a prochajdou. Přednáška o tanci se psem.Holky se nahlásily na flyball, ale ten se buď nekonal, nebo ho zaspaly :-) řekla bych variantu B.

Večeře - žemlovka

20h - 21h - coursing - Trať byla hodně dlouhá. Pro pejsky, co už to znají supr. Chtěla jsem, aby Ebču pustila Kačka s Bexou, která to miluje a dobře zná, aby běžela za ní. Ebinka je v tomhle novickou. Holky byly ale tak rozdováděné a nahecované, že se je báli pustit dohromady, aby se o návnadu nepopraly.

 TAKŽE BĚŽELY KAŽDÁ SAMA. BEXA KRÁSNĚ OBĚHLA CELÉ KOLO.EBINCE SE V PŮLCE STŘAPEČEK ZTRATIL Z DOHLEDU A ONA SE OTOČILA A TRADÁÁÁ ZPÁTKY :-) NEZKUŠENOST

To natrénujeme. :-) Chtělo by to zkušeného pejska a rychlého, dát jim košíky a vypustit spolu. Kořistnický pud je silnější a určitě by to Ebu chytlo.

Mrzí mě, že Kačka nevzala foťák. Bude mi chybět dokumentace :-( ostatní perličky a příhody doplníme až po návratu děvčat domů. Po telefonu ju prý zdržuju každý den :-)

DOBROU NOC DĚVČATA........

DEN ČTVRTÝ :

Snídaně - paštika a 2 loupáky

Agility trénink hodinku. Ebinka běhala pěkně. A to už je co říct, když ju Kačka pochválí. Trénovali přebíhání za pejskem po vysílačce na překážku. Kačka už je s trenérkou spokojená :-) Nadšená :-) Plní zadané úkoly a snaží se jí vyhovět. Jsem ráda. Moc ráda :-) Učí se francii, vzít si pejska a ovládat na ruku. Úplně jiné vedení. Zdá se ale, že to Ebči sedlo :-) Dokonce už na sebe nechá i sahat na zonovkách. Kačka prohlásila, že v tom bude i dál pokračovat při trénincích u nás na cvičáku.

Koupačka v rybníce

Oběd -brambory, smažený květák a tatarka

Včera ho děvčata málem zaspala. Malinko si chtěly dáchnout a vzbudil je naštěstí telefon Betky, když jí volala mamka :-)

Odpoledne probíhala přednáška o tanci se psem. Byl i nácvik fiesbee, ale tam Kačka nebyla. Chytla rýmečku :-) a brněla jí hlava. Asi plno zážitků a to sluníčko dělá divy. Odpoledne měli volné. Po šesté hodině šli na obranu. Kačka si na Ebu půjčila postroj a dlouhé vodítko. Usoudila, že by Ebču neudržela a svěřila ji do rukou zkušené Bětky. Prý to bylo hezké.Kousali pouze na klín. Figuranta moc chválili. Nečekaně došla baterka ve foťáku, tak nemáme opět žádnou dokumentaci :-) mě klepne :-) hlavně , že budou večerní pařby vyfocené :-) Každý den děvčata navštěvují místní putiku :-) na kofolu a nějakou dobrotu. Pěkná hospůdka a moc dobře tam vaří. Obří porce za slušné ceny.

Večeře - játra s něčím :-)

Játra Káči nejedou. Prý si zašli na řízek kuřecí :-) Večer chodí chrupkat tak kolem 24h a ráno vstávají v 6 50.To se ani nedivím, že jsou grogy.Zítra je snad v plánu flyball a snad opět coursing. Doufám, že si to nenechají ujít a něco vyfotí.......

DEN PÁTÝ :

Na snídani rohlíky, paštika, chleba, nutela a čaj. Dnes měla děvčata volný den. Jen v ranních hodinách si zkoušeli flyball. Učili je bežet přes 4 překážky k míčku a zpátky. Ebča pochopila rychle.Nebyla to žádná vystřelovací plošina, jen taková deska. Prý se tak učí správně nabíhat a odebírat míček. Kačce se to líbilo. Až budou doma, tak se snad dozvím víc detailů a popíšu jejich snažení podrobněji.

Oběd - rajská s těstovinama - mušle ,maso a polívka. Šla si i přidat :-)

Odpoledne celé strávili u vody. Káča i usnula na sluníčku a poněkud se přismahla :-) ještě, že jsem jim přibalila pantenol :-)

Dnes přijela vězeňská služba s ovčounem a měli tam přednášku a ukázku vyhledávání předmětů i drog. Moc zajímavé prý.Snad se dozvím víc, jak se holky vrátí. V telefonu vždycky spěchá :-)

Večeře - bramborová kaše s masem

Psiska šupajdili na večeři a chrupkat. A děvčátka do sprchy a pak do hospody zapařit ke kofolce a pokecat. Přeji vám pěkný večer :-)

DEN ŠESTÝ :

Snídaně - nutela, loupáky, čaj

Celou noc pršelo a byla bouřka. Naší Kačce odjela spolubydlící domů, tak se chystala prespat u kamarádek vedle v chatičce. Ráno se mělo jít běhat, ale pro déšť zůstaly holky v chatičce a mastily karty. Psiska měla veget.

Oběd - kuřecí řízek

Video - Shrek 3- pršelo

Odpoledne bylo po dešti, tak se už večerního agility zůčastnili.Kačka je s Radkou už nadšená. Pokud mi to měla oznámkovat , jako ve škole, dala by jí za 1. Jsem tomu fakt ráda. Kačka aspoň zjistila, že ne vždy může člověka odsoudit ,podle prvního dojmu. Radka poradila, jak jinak našeho ďáblíka zvládnout a jsem jí za to fakt vděčná :-) Každá rada nad zlato!!! Bude pořádat i nějaké dvoudenní soustředění u nich na cvičáku, tak snad to Káči vyjde a bude tam moct odjet.Udělaly holky velké pokroky.Jsem zvědavá, co jí Eba provede na závěrečných závodech.Kéž by něco doběhly bez diskvalifikace!!!

Večeře - ne a ne si vzpomenout :-)

DEN SEDMÝ :

Snídaně - párky s kečupem a rohlíkem

Dnes přijeli na návštěvu na tábor Bětky rodiče. Odvezli si Arču - důchodkyni kníračku :-) , která se tady taky rekreovala. Je slepá, tak si to tak neužila, jak naše psí děvčata .

Dopoledne strávili procházkama, koupáním a vegetěním. Sbírali síly na sobotní rozlučkový závod v agility a v coursingu.

Oběd - koprovka

Odpoledne šla Kačka na trénink agility, který věnovali opakovaní nacvičených otoček na čelo a francie - přebírání pejska za zády na druhou ruku.Docela se jí už dařilo. Nutné CVIČIT, CVIČIT, CVIČIT.....Je pravda, že některé tratě jí sedí víc, některé míň.

Na kontaktních zonách už na sebe Ebča nechá normálně sahat. Sama přibržďuje. Jinak třeba áčko přelítávala na závodech až téměř bezdotykově   :-) moc ani na táboře neshazovala laťky a docela jí šly i náběhy do slalomu. Trénovali odložení a vyčkávání na startu. To je náš hlavní problém. Je tak natěšená na běhání, že nemůže vydržet v klidu sedět. Vždycky nám vypálí dřív, než dáme povel. Důležitá je důslednost!!!

Vím, že týdenní tábor nás nemůže zbavit všech chybiček, které děláme, ale ukázal Káči cestu, kudy jít...... Důležitá je trpělivost a důslednost při nácviku a nenechat se odradit prvotními neúspěchy, které pořád máme. Určitě nejvíc Kačka pokročila v myšlení. Najednou nemusí mít úspěch teď hned, ale prý za rok, za dva, až se vyběhají :¨) Tak snad jí to pozitivní myšlení vydrží i po sobotních závodech v agility u nás ve Zlíně - 12.7.08.Dám vám vědět :-)

S RADKOU JE KAČKA VELICE SPOKOJENÁ - poradí, podpoří, pomůže, pochválí, věnuje se poctivě všem. ŠIKULA :-) To je obrat co???Mám radost a Káča taky .

Večeře - špagety

DEN POSLEDNÍ :

Poslední táborový den se co do počasí i organizace povedl na jedničku.

Po snídani se začínalo v 8 40 prvním závodníkem v agility. Běhalo se v pořadí - štěňata, začátečníci, mírně pokročilí a pokročilí. V průběhu běhů se současně běhal i coursing. Prostě kdo chtěl a měl čas, šel na dráhu coursingu a zazávodil si tam.Aby se nic nezdržovalo.

Pro pokročilé, kde běhaly naše holky ,postavili 2 tratě. Jednu Radka a druhou Eliška.

TA ELIŠKY BYLA PRO EBČU PLNA ZÁLUDNÝCH TUNELŮ :-) , TAKŽE HUP ŠUP BEZMYŠLENKOVITĚ DO JEDNOHO Z NICH - MIMO POŘADÍ :-) DISK.

TRAŤ RADKY EBINKA DOBĚHLA SE SHOZENOU LAŤKOU,ZONOU NA AČKU A ODMÍTNUTÍM, KDYŽ JÍ OBĚHLA PŘEKÁŽKU. ALE NEDISKLA SE!!! Kačka byla s během spokojená. Ebča dávala pozor a snažila se jí vyhovět :-)

Pak se holky přesunuly na coursing. Běhaly 2krát stejnou trať. Ale ne hned po sobě. Ebču nabudilo chování ostatních pejsků tak, že už krásně obíhala celé kolo.Sice neměla možnost si s někým zazávodit, ale to vyzkoušíme příště.Máme natočené i video , tak posléze dodám.

Na závěr tábora proběhlo vyhodnocení závodů a celého pobytu. Dojala mě Kačka, když mi doma se slzou v oku vykládala, jak při vyhlašování řekla její trenérka Radka, že :

Z MÉHO DRUŽSTVA- 20 PEJSKŮ- BYCH CHTĚLA NEJVÍC POCHVÁLIT KAČKU VRANOVOU S EBINKOU ,ZA JEJICH NEJVÝRAZNĚJŠÍ ZLEPŠENÍ A POKROKY V AGILITY!!!

A pro změnu jsem slzela zase já :-) Fakt nás to teda dojalo. Náš ďáblík a Kačka asi začínají spolupracovat..... Zatím to totiž bylo jen - nahánění se po parkuru, kdo bude dřív v cíli :-)

TÍMTO DĚKUJI TRENÉRCE RADCE A CELÉMU TÝMU VEDOUCÍCH TÁBORA, KTEŘÍ SE NÁM TAM VZORNĚ O DĚVČATA POSTARALI.TĚŠÍME SE I NA PŘÍŠTÍ ROK :-)

TADY JE ODKAZ NA STRÁNKY RADKY MOKRIŠOVÉ