Jdi na obsah Jdi na menu
 


TRIATLON - ŽELEZNÝ PES

6. 9. 2007

ŽELEZNÝ PES -  SADSKÁ

1.9.07 se konal v Sadské triatlon ŽELEZNÝ PES. Odjezd jsme si naplánovali kvůli vzdálenosti ( asi 340km ) už na pátek odpoledne. Po pravdě jsem si myslela, že vyrazíme natolik brzy, že si budeme moci prohlídnout trať dopředu , aby mi mé drahé dítě nezabloudilo v cizím terénu. 

Ovšem nakonec jsme vyráželi až v 17 30 , takže na místo jsme dorazili za tmy.  ( Pracovní povinnosti. ) Postavili jsme 2 stany ( Barča s manželem a Edíkem 9 měsíčním a já s Kačkou a Ebinkou ve druhém . Janča s Fajnym chtěli spát v autě. ) Zašli jsme -vyprahlé po cestě- na jedno pivínko a šup šup do pelíšků.

V noci mě vzbudil prudký déšť , bušící do stanu. Ten pocit, že se budou závodníci - a mé dítě - brodit v bahně, běžet a plavat v dešti, mě malinko vyděsil. Přeci jen začíná škola a zameškat kvůli angíně by nebylo pro Kačku  zrovna milé. Těšila se do nové - sportovní třídy -s novými spolužáky.

Ráno jsme vstávali sice do oblačného počasí, ale během dvou hodin se vyčasilo, vysvitl Oskar a bylo teplíčko na tričko. HURÁÁÁÁ !!! Trať jsme si nestihli projít. Ujistili nás, že zabloudit nejde :-) 

 Vše bylo značené masherskými značkami. Modře značená trať, žlutě obtížná místa - většinou hlubší písek -, červeně, že se bude zatáčet a lebkoun znamenal nebezpečí v podobě písku , kořenů a sjezdu dolů. Fakt .....Kačka v lese nezabloudila :-)

Jako první nám řekli pravidla závodu, poté si označili každého závodníka čísli na ruce a noze a mohlo se startovat. Běhy byly rozdělené na MALÝ OKRUH A VELKÝ OKRUH. Malý - absolvovali závodníci s pejskama do 40cm , nebo děti do 15 let. Velký - všichni ostatní. Zvlášť se hodnotili muži a ženy. Byl vyhlášen také nejstarší a nejmladší účastník. K tomu se ještě vrátím :-)

Začínalo se malým okruhem. Byla mi přidělena funkce tety hlídačky malého Edíka. Byl vzorový. Jen se mi malinko pokakal :-) ani jsem si nevšimla :-) to fandění mě úplně pohltilo. Mým ůkolem bylo taky focení a natáčení našich. Vše najdete v přiložené fotogalerii. Barča s Fidem ( kříženec ) si vylosovali číslo 2. Kačka 3.

Barča plavala a běžela jak ďábel, takže ji Kačka vůbec nedoběhla. Já si myslela, že by se jí mohla držet, aby nezabloudila..... hahaha.... Máme co trénovat na příští rok :-) Startovalo se v rozmezí 1 minuty. Nejprve plavání, asi 100 metrů, poté se rychle oblíkli, obuli a sedli na kolo. Po ujetí asi 2,5km odložili kola a téměř ta samá vzdálenost se běžela. Po celou dobu musel být pejsek upoutaný k majiteli. Jen při převlíkání mohl pomocník psa přidržet.  Velký okruh byl dvakrát tak dlouhý. Holky vše zvládly bez nějakých kolizí. Jen Kačka si v jednom místě nevěděla rady, kudy dál , tak posečkala na dalšího Neva :-) Byly pouze tři závodící ženy, takže obsadila nádherné 3 MÍSTO. Pouze 6 minut za dospělačkama. Výsledky najdete taky tady.

Ve velkém okruhu zlíňáky reprezentovala Jana s Fajnym (krátkosrstá kolie ) a Martin s Tondou ( labrador ). Toník s Martinem jsou už zkušení závodníci, kteří zde nestartovali poprvé, takže se i krásně umístili ve velké konkurenci. viz výsledky. Za to Fajnoušek je ještě roční mimino a nechal to Janči pěkně vyžrat :-) Plaval směrem k bojce pěkně, ale pak se rozhodl, že dost bylo plavání do neznáma a šup šup zpět ke břehu , odkud se startovalo. Takže cákání packama, cukání vodítkem, nájezdy na paničku, chvíli si i zahrál na potapěče :-) a ne a ne chytit ten správný směr. A já na břehu řvala jak najatá a nic..... Asi 50metrů před koncem si všiml mého ječení, usoudil, že tenhleten břeh bude asi blíž a začal plavat normálně. Na břehu - pro přihlížející- to byla občas fakt psina :-) A kolo? Nasedli a odstartovali pěkně. Pak prý měli pár kolizí a pádů v písku , kvůli předjíždějícím drakům. Majitelé  (ESP) saňových psů na kole asi jen brzdili... takový to byl cvrkot. Běh už Janča zvládla pěkně. Takže do příště vypilují plavání a kolo :-) a všem tam ukážou..... Tentokrát si odvážela Jana pár šrámů, modřin, dobrý pocit, že dokončili, cenu útěchy a co mě nejvíc pobavilo, taky CENU ZA NEJZKUŠENĚJŠÍ ZÁVODNICI.... HAHAHA ........TEDA NEJSTARŠÍ V BABÁCH :-) Naše třicítka.....

Kačka byla vyhlášená nejmladší závodnicí. Chválíme taky organizátory za skvělé zvládnutí závodů a krásné ceny , kterých rozdali opravdu plno. Moje holky si odvážely nejen tričko, které dostal každý závodník , ale taky kýbl sušeného masa, 2 velké konzervy, batoh a kosmetickou taštičku. Ale hlavně dobrý pocit z krásného výletu. Domů jsme vyrazili hned po vyhlášení výsledků, takže jsme nezatměli.

fotky

video- plavání

            oblíkání

             doběhnutí do cíle

výsledky malý okruh -musíte kliknout po otevření dole na stránce na MO

 a velký okruh