Jdi na obsah Jdi na menu
 


TÁBOR SE PSY VE SVOJANOVĚ

6. 8. 2008

SVOJANOV - TÁBOR SE PSY

26.7. - 3.8.08

TADY NAJDETE ODKAZ NA STRÁNKY O TÁBOŘE

TADY NAJDETE FOTKY Z TÁBORA

Na tábor do Svojanova jsem se dostala díky svým kamarádům ze cvičáku - Janě Krahulíkové a Vašku Ullverovi, kteří tady jezdí každý rok jako vedoucí. Měli spoustu pejsků přihlášených na agility, tak jim chyběli výcvikáři pro začátečníky. Ráda jsem nabídku přijala.

Tábor byl zaměřený nejen na agility, ale i na poslušnost, obrany, stopy, frisbee, flyball, coursing. Každý si tam našel to své. Nikdo se na táboře nenudil.Na stopy se vstávalo na šestou hodinu ranní.Výcvik agility probíhal denně 2h ráno a 2h odpoledne. Poslušnost byla 2h dopoledne. Obrany 2h ráno a 2h odpoledne.Od dvou hodin probíhal výcvik frisbee - bez psů i se psy. Večer se běhával coursing. Flyball se zařadil někdy během dne. Vnoci se konaly noční avizace a noční přepady a sledovaly se reakce pejsků. Prostě super nabitý týden se skvělými lidičkami.Příští rok jedeme určitě znovu.......

Na tábor nás odjíždělo ze cvičáku 7.

Radka s dcerou Kačkou a neteří Terezkou  - Cecil - kelpie, Bíp - kříženec, Artík - NO

Maruška - Fanynka - rotvajlerka a Fibi - zlatý retrívr

Vašek s Janou a Anitou - Brixa -BO malinois, Fajny - krátkosrstá kolie, Bejza - zlatý retrívr

já - s Ebinkou - ACD

SOBOTA :

Odjezd byl naplánován na 9hodinu ranní v sobotu 26.7.08. Maruška mě vyzvedla přesně :-) a v 11 hodin jsme byli na místě. Svojanov se nachází za Mohelnicí kousek od mírovské věznice. Nádherné prostředí s rybníkem, všude kolem louky a lesy. Ubytovaní jsme byli v ubytovnách s postelí , peřinama, elektrikou ,sprchou a záchodem. V budově se držel chládek po celý týden, kdy fakt pařilo sluníčko. Takže supr ubytování. Cena 200 kč za postel na noc.V chatičkách to bylo poněkud horší. Stašné vedro, žádné světlo, malé postele, málo místa. Ale děcani i přesto byli nadšení z pobytu.Stejně se každý dostal do chatky jen na spaní. Cena za celou chatku 250 kč. Vyspat se tam mohli 4.

Oběd - topinka s nivou

Coby kamenem dohodil se nachází krásná hospůdka, kde výborně vaří. Sice si teda počkáte, protože jim vše dost dlouho trvá, ale stojí to za to :-) První den jsme si chodili na jídlo sem. Od dalšího dne byla zajištěná plná penze přímo v jídelně tábora. Výborně tam vařili. Domácí kuchyně - jak od maminky :-) cena asi 170 kč za plnou penzi.

Odpoledne jsme si prošli okolí tábora, psiska vyzkoušela rybník a navečer probíhalo rozdělení do družstev a roztřídění do skupinek na agility podle výkonnosti. Na agility jsme byly 3 vedoucí. Každá z nás měla asi po 12 psiskách. Ti byli rozděleni na 2 skupinky po 6. Byla také možnost individuálních hodin v průběhu celého dne. Záleželo na domluvě s instruktorem. Dostala jsem skupinku začátečníků a štěňátek. Měla jsem tam 2 naháče, knírače, 3 křížence s NO, 2 NO, australského ovčáka, BOC, kelpii, křížence, BOM, NO a zlatého retrívra a fletíka.Celkem 16 pesanů. Z toho mi 12 chodilo pravidelně a BOM a NO měli individuální hodiny a štěndo fletíka a kelpinky chodila jen občas. Měli 5 a 3 měsíce. Takže s nimi to byly jen tunelky, skočky na zemi, kladina a áčko. Byly to šikulky. Kelpinka Cecilek bude žihadlo :-)

Po rozdělení agiliťáků jsme zašli do lesa. Rostlo tam plno hřibů. Poseděli jsme v hospůdce asi do 23h , seznámili se s lidičkama a šupajdili do pelechů. Ráno to mělo všechno začít!!! Podotýkám, že v celém areálu mohli být psi s váma. I v hospodách, v jídelně. Všichni se chovali slušně.

Na pokoji jsem byla ubytovaná s Maruškou a jejím zlatým retrívrem Fibim a rotvajlerkou Fanynkou. První noc byla docela bujará.Fanynka si myslela, že si bude celou noc hrát :-) to bylo vzrůšo!!! Má 9 měsíců, tak je to ještě mimi nevybouřené. Švihala do kenely. Říkali jsme tomu - MÍROVSKÁ VĚZNICE .Tam ale celou noc olizovala šprušle , nebo sebou točila a vrtěla se. Od dalšího dne už byla vzorová a i jsme se vyspali. Byla už na volno a chrněla se mnou v posteli :-) Hlava, hlava.S Ebčou žádný problém nebyl celý tábor. Byla jsem na ni fakt pyšná. Všechny akce zvládala na jedničku. Co jí ukážete, to hned umí a baví ji to. Hrozně dobře se s takovým psem pracuje.

NEDĚLE :

Budíček v 4 30. Fanča se rozhodla, že dost bylo spaní :-)

V 6 h nástup na stopy.Našlápla jsem Ebči jen rovnou stopu bez lomu. Moc se jí povedla. Na to , že jsme už dlouho nestopovali, tak nad mé očekávání dobře :-)

7h - 9h - agility výcvik. Snídani mi donesli na plac. Díky Maruško :-) Radka mi zas uvařila kafčo a moc mi pomáhala i s přestavbama tratí a s pejskama, co třeba nechtěli do tunelu. Díky holky za vaši pomoc!!! Od dalších dnů jsme už měli i pauzu na snídani.Tak to bylo v klidu. S plnou pusou se špatně radilo a dávali se instrukce. Děcani byli fakt začátečníci. Moc mě to bavilo a byla jsem pyšná na jejich pokroky, které mi před očima dělali. Nebylo pesana, který by se na některou překajdu bál.ŠIKULKY!!! Zaběhala si i Ebinka, kterou vzala na plac Kačka od Radky. Sama se to teprve na parkuru učí. Tak jsem jim dávala jen lehké, běhavé a krátké úseky. Aby poznala, jak jí bude Cecilek běhat. Bude to asi stejné žihadlo , jak Ebča. Zatím má jen 3 měsíce , tak se hrdě rozkoukával. Všude ho bylo plno. Je to sebevědomý, milý a nebojácný uličník. Bude to chtít pevnou ruku , lásku a důslednost při výchově....

9 - 11 30 - obrana. Vyzkoušela jsem si s Ebou vyštěkání za maketama na různé figuranty. S pamlskama to jde, ale pokud ji někdo vydráždí a má rukáv či klín, jde na tvrdo a štípne si. Mrška.Kousali jsme jen na klín. To kouše pěkně.

12 h - oběd - knedlo, zelo, vepřo

13h - každý den informativní schůzka, co se bude dít.

13 30 - 15 30 - koupání se v rybníce

16 - 18 - agility trénink. Ebča odpočívá.

18 30 - večeře - žemlovka

Večerní prochajda v lese se psama a posezení " na letním " v hospůdce.V 23h šup, šup do pelechu.

PONDĚLÍ :

5 30 - budíček

6 - 6 45 - stopa - 3 lomy. Šla nádherně. Předměty mi zalehávala. Lomy díky párečkům nepřecházela.

7 - 9 - výcvik agility. I Ebča si chvíli zaběhala s Kačkou od Rádi.

Dnes jsme na obranu nešli. Klídek u vody. Plavání a házení míčků.

12 30 oběd

13h - schůzka jako každý den

13 30 - 15 30 - koupačka v rybníce, frisbee

16 - 18 - výcvik agility

večeře - játra s rýží

19 - 20 30 - coursing - sama běžela krásně. Jednou jsem ji pustila s Fajnym a to tak nedávala pozor. Proto jsem ji už pokaždé pouštěla jen samotnou. Celkem šla 3krát. Nejhezčí jsou její zákusy na závěr do střapečku. Napálí do něj takovou rychlostí, že udělá ze tři kotrmelce a pořád jej drží v hubě. Jednou dokonce i přehryzla lanko navíjecí na závěr. Stálo mě to panáka slivovice :-)

23h - chrupec - náš čas :-)

ÚTERÝ :

5 30 - budíček. Následovaly stopy. Nezalehla mi 1 předmět. Asi proto, že to bylo z kopce. Jinak stopa dlouhá asi 150m a 2 lomy.Následovalo koupání, agility výcvik 2h, obrana.

Na oběd bylo uzené s bramborovou kaší a čočková polívka. Odpolední koupání s Ebou a výcvik agility.

Po večeři -bramborový guláš - noční avizace a noční přepad psovoda.

Co že to je noční avizace?  3 figuranti se schovali v deset večer za úplné tmy do keřů a zalehli do travin a psi, kteří šli s páníkem po cestě ve tmě  , je měli nějakým způsobem označit. Figuranti mlčeli, jen někdy vypomohli drobným zašustěním.Někteří pesani štěkali, jiní se jen zastavili a koukali, někteří se jen ohlídli a některým to bylo úplně šumafuk :-)  Ebinka mi označila všechny 3 figuranty. Nejdřív se zastavila, nahrbila, zavrčela a pak začala štěkat a poskakovat kolem. Šli jsme mezi prvníma, protože jsme vypomáhali s voděním psovodů. Pokud pejsek nějakým způsobem figuranta označil, upozornili jsme psovoda, kde schovaný člověk byl. Každá jsme tenhle půlkilometrový okruh šla asi 10 krát ve slušném tempu. Zájemců totiž bylo mnoho. Asi přes 50.

 A noční přepad? Ten se konal o půlnoci na jiné lesní cestičce. Opět se naši 3 figuranti schovali a tentokrát psovoda napadli a sledovala se reakce psa. Téměř každý nejprve couvnul a pak až chránil páníka. Psi měli košíky a byli na vodítku. Mohli si do figurantů praštit a byli za to pochváleni. Ebča se taky do kontaktu nebála jít v té tmě. Chrupec asi v jednu s hlavou plnou zážitků.

STŘEDA :

Volný den bez výcviku agility.Ráno jsme si schrupli až do sedmi. Ani na stopy jsem nešla.

9 - 10 - flyball - Protože už si Eba zkoušela flyball s Kačkou na prvním turnuse, tak už byla mezi ostatníma jak profík. Šlo jí to nádherně. Škoda, že se to ve Zlíně nikde netrénuje. J e to balonkový maniak.

10 - 11 - předvaděčka různých zkoušek. Já s Ebčou jsme vyfásli ZOP. Docela se jí to povedlo. Spokojenost :-) Pak koupačka a oběd - rajská omáčka s těstovinama.

Ve 14 h přijela vězeňská služba s pesanem, aby nám ukázali vyhledávání drog. Moc zajímavá přednáška.

Na 15 h jsem měla domluvenou lekci frisbee. Ebča prý může jet rovnou závodit. Půjčila jsem ji naší výcvikářce Kačce a ta nám předvedla úžasnou sestavu, ač s Ebčou nikdy nic nezkoušela. Fakt je to o psovodovi. Musí se nejdřív sám naučit perfektně házet a pak teprve může připojit pejska. Ten musí být vášnivý aportér.Čuměla jsem jak puk :-)

17 - 18 - ukázka tance se psem a frisbee

večeře - sekaná s bramborem a tatarkou

Každý den probíhala kruhovka v obraně a ulička, ve které probíhali figuranti mezi psama. Pak následovaly obrany. Ráno v průběhu agility byla i poslušnost. Každý si mohl vybrat co chtěl. A kdy chtěl. Supr zorganizovaný program....Po kruhovce bylo individuální kousání na 3 SUPRÁCKÉ FIGURANTY. Libora, Vaška a Petru. Obdivuju jejich výkony v tom šíleném vedru. Asi by mě kleplo.

Vnoci probíhal opět noční přepad. Ebinka opět nezklamala.

ČTVRTEK :

5 45 budíček a šup, šup na stopičku.2 lomy do blesku, kabanosek, dlouhá stopa. Pan výcvikář Pavel dělal dohled... na závěr prohlásil : MOC PĚKNÁ STOPA  :-) měla jsem fakt radost. Je to zkušený dlouholetý výcvikář, od kterého si toto velmi cením.

Od 7 - 9 15 - agility výcvik. Všichni mí svěřenci chodili opravdu poctivě na tréninky ráno i večer. Čubrněla jsem, že to v tom horku tak zvládají.

9 30 - 11 - obrana s Ebou.Koušeme na klín.

Koupačka, kafíčko, oběd - pečené maso, rýže, okurek. Polívka - bramboračka - mňam. Po obědě schůzka a koupačka v rybníce - ještě, že tam byl :-)

14h- 15 - frisbee - nácvik hodů bez pesanů a pak 5 minut Ebča cvičení s Kačkou - není nad zkušeného instruktora. Fakt jim to šlo.

16 - 18 15 - výcvik agility

Na večeři špagetky

19 - 20 - coursing - 2 běhy s Ebčou

Od 21h - táborák, špekáčky, kytárka, zpěvy - už jsem poněkud chraptěla :-) Soňka hrála fakt nádherně.Díky baterce a zpěvníčkům jsem si taky hezky zabékala :-)

PÁTEK :

Dnes jsem málem zaspala i výcvik agility :-) Za pět minut sedum jsem vystřelila z postele jak torpédo a v sedum už stála na place. Že by ta celotýdenní únava a vedro???

7 - 8 30 - výcvik agility je dnes kratší. Dorazila vězeňská stráž s pesanama si zakousat na naše figuranty. Udělali jsme uličku a figuranti si nechali obouchávat košíkama záda - ohromná zábava pro psy, ale co ti chudáci figuranti??? Někteří občas chytli i zepředu, když psovod pejska neudržel.Pak následovala individuální obrana a kousání.

Na oběd - kuřecí řízek, brambory. Po obědě nečekaně siestička u kafča a u rybníku.

14 - 15 - frisbee s Ebou

16 - 18 - výcvik agility - už se mi došli rozloučit 3 pesani, kteří dnes odjíždí...papa. Dnes jsem si pořádně vyběhala i Ebču

Večeře - koprovka s knedlou a vajíčkem

Obrana - natáčím a fotím. Eba odpočívá.Dnes jsme si zašli na pivko do místní hospůdky a na obloženou topinku.Moc dobře tam vaří a jsou obří porce. Jen jim to poněkud dýl trvá.Pokec asi do 23h.

SOBOTA :

Dnes jdeme na poslední stopu. 2 lomy a tři předměty.Párečky koupené večer na letním jí moc šmakují :-) , krásně zalehává předměty a ani lomy nikam nepřechází. Je to taky tím, že panička vidí v trávě, kudy šla a je v klídku :-) , proto jsem si stopu našlápla dlouhou.Jsem nadšená s výsledkem.

7 - 9 15 - výcvik agility. Plno mých svěřenců už dnes odjíždí k domovům a nezůčastní se zítřejších závěrečných závodů. Škoda. Doufám, že ti , co mi tady zbyli ze začátečníků, si ostudu netrhnou. Jsou to totiž šikulky.

9 30 - 11 - obrana s Ebčou.

Na oběd - kuře s bramborem, zelný salát a fazolová polívka

13 - 14 30 - ducinky :-)

Koupačka a od 15 45 - 17 - agility výcvik - zbylo torzo začátečníků, tak bylo brzy odběháno.

17 - 18 - agility s Ebčou

18 - 20 - obrana

Večeře - kapusta s párkem a bramborama

Spát jsem šla jako obvykle po 23h.

NEDĚLE :

Po snídani se vše chystalo na závěrečné závody v agility, poslušnosti a coursingu.Začínalo se agility štěňátkama, po nich začátečníci a násedovali pokročilí.Všech závodů jsem se zůčastnila i s Ebčou. Jinak jsem byla hlavní zapisovač výsledků :-)

V agi se běžely 2 parkury. Pokaždé se Ebča umístila na 6 místě z 9. V součtu běhů byla 7. V prvním běhu měla 1 odmítnutí u slalomu. Jinak to byl krásný běhavý parkur, ve kterém neměla velké problémy. U druhého běhu malinko stratila hlavu a chvíli nereagovala na mé povely. Malinký magorek :-) Takže 2 odmítnutí. Druhá půlka běhu se jí už povedla.

V poslušnosti se závodilo podle ZOPek. Tam jsme se umístili na krásném 2 místě spolu s rotvajlerkou se stejným počtem 46 bodů. Jen malinko lekle chodila :-) asi únava , či co? Je fakt, že poslušnost ji moc nebaví.Nuda.

V coursingu předvedla pěkný výkon. Nejhezčí jsou na ní ty závěrečné zákusy. Tři salta a drží střapec o život :-) Vyhrála to zaslouženě choďačka od Kačky , co nás učila frisbee - Cony. Předvedla ukázkový běh.

Na oběd - hřibová omáčka s knedlou

Po obědě následovalo vyhlášení výsledků a předání cen.Vždy byli odměněni první tři v každé kategorii. Také byl vyhlášen nejvšestranější pejsek celého tábora - Oskar - gratulujeme ke krásnému výsledku :-) Moc mě potěšily výsledky Kačky se Sanynkou a Quinou z mých začátečníků. Holky mají před sebou určitě velkou budouctnost. Byly moc, moc šikovné !!!

 Sbalili jsme věcičky a ač nerady se se všema rozloučili a odebrali se k domovům. Vyráželi jsme asi v15h.

Co říct na závěr :

SKVĚLÝ , AKČNÍ TÁBOR , SUPR LIDIČKY KOLEM , VÝBORNÁ ORGANIZACE , PROSTĚ TÁBOR , NA KTERÝ SE STRAŠNĚ RÁDA VRÁTÍM I PŘÍŠTÍ ROK.

PODĚKOVAT BYCH CHTĚLA HLAVNĚ STÁNI JANSOVÉ , KTERÁ TYHLE TÁBORY POŘÁDÁ. JE TO ČLOVÍČEK SE SRDÍČKEM NA SPRÁVNÉM MÍSTĚ......... DÍKY STÁŇO !!!