Jdi na obsah Jdi na menu
 


NÁŠ PRVNÍ PES

17. 2. 2007

NÁŠ PRVNÍ PEJSEK

Již od dětství jsem toužila po psovi. Až v roce 1993 se mi můj sen splnil. Syn Martin měl právě 3 roky, když jsme si domů přivezli PEGYNKU. Fenku malého knírače pepř a sůl.Jako štěně u maminky byla klidná, hodná, nenápadná, u všeho poslední. Žádný uštěkaný, sebevědomý a paličatý knírač. A to jsme chtěli. Zůstalo jí to po celý život.Milovala děti i dospělé ( odešla by kamkoliv s kýmkoliv a kdykoliv :-)  )Nejvíc zbožňovala čas jídla :-) Pořád se na všechny usmívala ( kdo ji neznal, tak si myslel, že cení zuby ) Zloděje by uvítala........

NAŠE AKTIVITY

Všemu se naučila velmi rychle doma, takže na poslušnost nebylo potřeba chodit. Začaly jsme spolu docházet na cvičák až na agility. ( ARGUS ZLÍN ) To jí byly 4 roky. Splnila i zkoušku v poslušnosti ZOP ( zkouška ovladatelnosti psa ) , ale dál jsme v tom nepokračovaly. Nebavilo ji to. Na agility také zprvu nechápala, že se překážka nepodlézá a slalom se jí nelíbil vůbec. Časem jsme vše vypilovaly. Už za dva měsíce jsme odjížděly na naše první závody do Brna. ( rozhodčím byl pan Spolek ) Nečekaně se tam Pegynka umístila na druhém místě. Nedosahovala nikdy vysokých rychlostí ( což paničce plně vyhovovalo, vše hezky stíhala ) , ale byla spolehlivá a nedělala žádné chyby. ( DOSÁHLA AŽ TŘÍDY MA3 ) Proto máme doma na památku spoustu cen, pohárů, medailí, diplomů........ a hlavně PLNO KRÁSNÝCH VZPOMÍNEK NA NI.

VÝSTAVNÍ ÚSPĚCHY

Pegynka byla bez průkazu původu. Párkrát jsme se spolu zůčastnily výstav pro voříšky a psy bez PP. Např. ve Zlíně a v Ostravě. Uměla se hezky předvádět. Za piškot cokoliv :-) Vždy se dobře umístila. Jedenkrát dokonce byla vítěz celé výstavy.

SMUTNÝ KONEC ŠŤASTNÉHO PSÍHO ŽIVOTA

Až do 10 let byla Pegynka čiperná, stále závodící. Pak přišel zákaz vstupu kupírovaným psům na veškeré veřejné akce. A my tím pádem skončily. Ač nerady......... Osudným se jí stal v téměř 13 letech zánět dělohy. Srdíčko nevydrželo...... Odešel nám z našeho života člen rodiny, naše sluníčko........... NIKDY NEZAPOMENEME!!!!!!!!

 

Náhledy fotografií ze složky Pegynka

 

Komentáře

Přehled komentářů

Hanči

(Vranka, 25. 2. 2007 20:31)

Díky Hani za fotečky. Jak spravíme tiskárnu , hned přidám naskenovanou Pegynku. Pa. Na Pegču myslím často.....

Pegča

(hana a briardi, 25. 2. 2007 19:49)

Tetino, to mi nedělej. Bečela jsem jako malá. Vybavily se mi všechny naše společné procházky a taky moje Péga. Měly hodně společného nejenom to jméno.