Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZÁVODY V AGILITY - TŘEBÍČ

11. 4. 2007

ZÁVODY V AGILITY

TŘEBÍČ 7.4.-8.4.2007

Obrazek

Závody se konaly ve sportovní hale na koberci. Rozhodčí přijeli až z Rakouska a Belgie.

Tentokrát jsem s Ebinkou vyjímečně závodila já, protože Kačka měla jiné aktivity. Byla jsem fakt zvědavá, jak se mnou bude dračice poslouchat. Na agility je jak z divokých vajec a nedá se ukočírovat. Navíc já jsem byla na závodech naposledy před 7 lety, takže tréma taky udělá své :-)

A Ebinka opět nesklamala....... Ze 6ti závodů jsme se 5krát diskly a 1krát jsme závod doběhly. POZOR!!!!! POPRVÉ V JEJÍ KARIÉŘE :-) HURÁ ,HURÁ ,HURÁ........ Že by se blýskalo na lepší časy?

Většina pejsků si před závodem parkuru nevšímají. Poskakují kolem svých páníků, hrají si, dovádí, přetahují se...... a to vše bez uvázání na vodítku. A Ebča? Hledí upřeně na trať, ječí jak Viktorka, třepe se, chrlí sliny na všechny strany a hodlá vyběhnout za kýmkoliv, kdo právě závodí na trati. Docela šílené.Pokud jsme seděli v hledišti a byla za rožkem, chovala se slušně. Občas si i lehla. Myslela jsem si, že ji to unaví, ale NIC :-(

Atmosféra po oba dny byla výborná. Po 3discích mě zcela opustila nervozita a fakt jsem si to užívala.

A ještě něco k našim běhům......Pro jedničkové zkoušky stavěli rozhodčí krásné tratě. Běhavé , plynulé , lehce zapamatovatelné, jen s drobnými chytáky. Moc se mi líbily. Ale trojkaře si opravdu vychutnali. Těžké , lámavé tratě, vysoké postupové rychlosti, které málo kdo splnil.

Ebinka si opět vybírala trať malinko po svém. Ale chyba je hlavně v nás. Zatím se sehráváme a učíme se jejím reakcím při každém našem pohybu. Je pro nás velice těžké ovládat psa, když je 4 metry před náma. Stačí jen sebe menší pohyb a je na jiné překážce , než chceme. Taky máme slabinu při startu. Neusedí tam , tím nám nedá šanci malinko si nadběhnout.

Kromě jednoho parkuru měla Ebča krásné náběhy do slalomu, hezké zony ( až na to, že řvu jak pardál STŮJ  a ona vůbec nereaguje. Na áčku jakž takž , ale na kladině vůbec - naštěstí vždy nějak došlápla. ) Většinu závodů se diskla tím , že vběhla do tunelu , jindy než měla. Miluje ho. Závod, který jsme doběhly, byla zkouška LA1 . Udělala 2 chyby a 2 odmítnutí.                            ( 2 ZHOZENÉ  ,ŠPATNÝ NÁBĚH DO SLALOMU A ODMÍTNUTÍ PŘED ÁČKEM ) ČAS 3,51 , 10 MÍSTO Z 15 PSŮ, ZNÁMKA DOBRÁ

Pro nás obrovská radost z dokončeného parkuru. Až mi slza vhrkla :-) První paprsek :-)

Máme se ještě dlouho co učit.Končíme s házením míčku při tréninku. Budeme běhat s pamlskama , aby se nás víc držela. Na povel NA docela reagovala. MY NA TO PŘIJDEME!!!!!!!

Panička má taky závazek NEHRBIT SE :-) není to malý knírač :-)

VÝSLEDKY NAJDETE ZDE : http://www.agilitytrebic.xf.cz/hlavni.html