Jdi na obsah Jdi na menu
 


KLUBOVÉ ZÁVODY V AGILITY 16.5.2010

16. 5. 2010

KLUBOVÉ ZÁVODY V AGILITY 16.5.2010

Jako každoročně se i letos konaly na našem cvičišti klubové závody v agility.Je obzvlášť důležité motivovat nové členy agility, aby se i oni mohli v dalších letech zůčastňovat oficiálních závodů a tím reprezentovat náš domovský klub Argus Zlín.Letos jsou začátečníci obzvlášť šikovní a myslím , že mají slibnou budouctnost, pokud to nevzdají a budou na sobě i nadále pracovat.

Protože již celý týden prší a plac, na kterém se závodilo , byl celý podmáčený a bahnitý, postavil pan rozhodčí - Zdeňa :-) - lehčí, ale běhavé tratě. Parkur připomínal spíš sjezd na klouzačce :-)

 Jaklo první běželi pokročilí. Pro nepřízeň počasí a stálý déšť se běžela jen jedna trasa - jumping. Fotečky , co máme ve videjku , jsou jen ze zkoušení zonových překážek , na kterých máme nový povrch.

První brutální rovinka směrem z kopce byla pro Ebču osudnou.... :-) Rozběhla se tak , že uklouzla a  nestihla dobrzdit u správné díry tulela a šuuuup a byla v té špatné :-) Pak mi vyběhla ze slalomku asi tři tyčky před jeho koncem- asi panička už vybočovala k následujícímu tunelu. Asi dvě skočky shodila na trati , ale musím ji pochválit za krásné odložení na startu a super cílovou rovinku :-)

Celkem si Ebča vysloužila 4.místo , neb u nás se disky započítávají do chyb tak , aby samozřejmě zvítězili ti bez disků :-)

Ketynka je asi 7letá fenečka z útulku naší babičky . Na cvičák ji bereme jen tak třikrát do roka, rekreačně . Ale je šikovná a za dobrotu jde kamkoliv.Jen je hodně bázlivá, tak ji žádnýma závodama nestresujeme a bereme ji jen na dětský příměstský tábor , neb děti miluje a na naše klubovky a do Štípy na neoficiálky. Už se tam mimochodem moc těšíme :-)

Ketynka měla jen jedno odmítnutí a napoprvé špatně proskočila kruhem , ale jinak si vysloužila svým během krásné 2.místo v kategorii začátečníků!!!Babička doma nevěřila :-) , až když uviděla diplom a ceny , které si Ketynka vyhrála. Chválím ji za krásné odložení na startu a slalomek bez chyby , ikdyž po celou dobu jí musíme ukazovat :-) Na Ketynku se nesmí vůbec zvýšit hlas..... jen chválit a odměňovat !!!! Máme z ní radost. Je to zlatíčko.

Až na to šílené počasí , jsme na cvičáku strávili příjemné dopoledne.

VIDEO TADY

FOTKY TADY - PETR VRANA