Jdi na obsah Jdi na menu
 


AGILITY ZÁVODY V HODONÍNĚ

2. 1. 2008

AGILITY ZÁVODY V HODONÍNĚ

29.12.07 jsem vyrazila na závody do Hodonína. Dcera Kateřina nemohla kvůli basketbalovému turnaji v Ostravě, proto vyšlo také někdy na mě. Malinko nervíčky a stresík :-) Přeci jen tak s Ebčou netrénuji . Ale těšila jsem se velice.

Závod se běhal v jezdecké hale na pilinách. Ty Ebik miluje. Neklouže to tolik, krásně se točí a brzdí. Nevýhodou je pouze veliká zima, která je teda šílená. Proto vybavena oteplovačkami, čepicí, rukavicemi a pohorami, jsem vyrazila ze Zlína spolu s kamarády Hankou a Zdeňou Lukovičovými a jejich Fanynkou a Bafynkou směr SIBIŘ.

Přihlášeno bylo kolem 80 pejsků. Závody pěkně odsýpaly. Líbilo se mi, že open postavili zvlášť pro kategorii A1. Ač se dost přestavovalo, žádné velké zdržení nenastalo. Výsledky byly 5minut po doběhu každé kategorie vyvěšeny. Chválím tímto organizátory :-)

Začínalo se zkouškama. Ebinka se první závod snažila. Dokonce jsme i doběhly bez diskvalifikace :-) s jednou shozenou laťkou a skočenou zonou na kladině ( mrcha jedna dělala , že neslyší a od půlky sestupné části mi to seskočila ) Měly jsme štěstí, že tam nebyl v A1 slalom. Máme problémy v té rychlosti trefit jeho první tyčku správně. Spěchá :-) V LA1 bylo 12 pejsků. 3 se diskli. My doběhly se 2ch a postupovkou 4,12 na krásném 9 místě se známkou VD :-) Takže sice poslední , ale bez disku :-) Radost veliká.

A ty další závody ptáte se??? 2 krát DIS. Jako druhý se běžel open. Pro A1 byla postavená krásná, běhavá trať s několika chytáčky, ke kterým jsme však ani nedoběhly :-) Ebinka se rozhodla hned po první překážce, že nepoběží rovně a nadrzo mi přímo přede mnou zahnula o 180 stupňů do leva a šup do tunelu. Ach jooooo :-( Aspoň jsme si pak pořádně ohlídaly zony. Vracela jsem Ebču na kladině, aby i na závodech si  uvědomila, že jí to neprojde. Měla bych to dělat častěji. Nebo teda Kačka, ale v závodě nám to tak rychle nemyslí a pak se bijeme do hlavy, že jsme si ji nepřidržely.

Jumping byl teda lahůdka. Fakt těžký, samá otočka a chytáček :-) Tady jsem Ebču diskla já. Měla skočku oběhnout zezadu, já však neodhadla vzdálenost a ona mi ji šupla zepředu. Ale krásně mi reagovala v obtížné sekvenci na strany ( pravá, levá ) Pak i slalom jí dělal problémy. ALE POCHVALA BYLA. TO NĚKDY SNAD PŘIJDE :-)

Na závěr jen dodám, že naše mise na Sibiř byla celkem úspěšná :-) Bafča si vyběhala krásné 3 místo ve zkouškách LA3 a Fanynka 3 místo v openu pro MA1. A získala tím svůj první krásný pohár!!!!! Moc jí tímto gratulujeme :-)

TĚŠÍME SE NA SIBIŘ OPĚT V BŘEZNU.........

fotky budou ZDE

videa budou ZDE

výsledky ZDE