Jdi na obsah Jdi na menu
 


AGILITY ZÁVODY O ZLÍNSKÝ RANEC III

9. 6. 2010

AGILITY ZÁVODY O ZLÍNSKÝ RANEC III

VIDEO ZE ZÁVODŮ

FOTKY ZE ZÁVODŮ - Petr Vrana

VÝSLEDKY ZE ZÁVODŮ

Dne 5.6. se konaly v Ludslavicích u Holešova oficiální závody v agility

O ZLÍNSKÝ RANEC III. Organizátorem byl náš klub Argus Zlín.Jako rozhodčí k nám přijel Petr Dostál.

Vzhledem k povodňové situaci a deštivým asi 14ti dnům na Zlínsku ,byly naše závody ohroženy, neb celý plac na běhání byl ještě tři dny před závodama zatopený. Starosta obce se obával zničení jejich fotbalového hřiště a závody nám zakázal. A nastalo shánění náhradního místa. Tímto bych ráda poděkovala spřátelenému Prostějovu a jejich ochotné nabídce, uskutečnit závody v nouzi u nich. Naštěstí se počasí umoudřilo a od čtvrtku pálilo sluníčko, které hřiště v Ludslavicích zcela do soboty vysušilo a závody se tam mohly uskutečnit.

Sjelo se asi 92 závodících z různých koutů naší republiky a myslím si , že si všichni hezky zaběhali.

Pan rozhodčí stavěl dlouhé , běhavé tratě a využil celého prostoru parkuru. Takže délka tratí byla vždy tak 180m.Tím , že se všechny parkury stavěly zcela jiné , se malinko závody protáhly , ale snad to nikomu v tom nádherném počasí nevadilo.Po celý den pařilo sluníčko a my se jen obávali možného úpalu všech našich pomocníků z Argusu.Naštěstí nikomu zle nebylo a domů jsme si odváželi -kromě příjemné únavy- jen mírně spálená ramena :-)

A teď něco k Ebince a Kačce.Holky tři týdny vůbec netrénovaly a to se teda nedalo očekávat bůh ví co , ale i přesto pár slov. Kačka sice doběhla bez diskvalifikace dva běhy , ale nelíbila se mi nedůslednost na zonách. Sice Ebča byla až na zemi pod zonou , ale nezastavila, protože to po ní Kačka prostě nechtěla..... Není hloupá feňula, tak hold nezastavila. Ale ani  jednu zonu mávlou nikdy neměla. Jinak na startu 100 procentní odložení. To chválím. Moc se mi nelíbilo vedení Káči. Neběží, brzy je bez elánu a drivu a nedobíhá do cíle , takže jí často zbytečně shazuje poslední laťku. Nehlídá si náběhy do slalomu a nechává ji málo prostoru.

TAK TO SHRNU :

Jumping : 1 chyba , 1 odmítnutí, čas 39,75 , post. rych. 4,03

Celkem 33 psů, Ebča ze všech byla na 11. místě Vyhlašovaly se A1 zvlášť a z těch byla na 3. místě.

Zkouška A1 : 2 chyby, 2 odmítnutí, čas 42,41, post. rych. 3,54

5. místo ze 13psů A1

Open : Disk za 3 odmítnutí

Součet ze všech A1, kterých bylo 34 - Ebča skončila na 11. místě.