Jdi na obsah Jdi na menu
 


AGILITY V POHOŘELICÍCH

23. 9. 2007

AGILITY ZÁVODY V POHOŘELICÍCH

Do Pohořelic jsme vyjeli opět početná skupinka z Argusu. Aneta se Samem, její sestra s fenkou pudlíka, Ivonka s Darčou, která měla svátek :-) , taky si toho plno odvezla....... ,Maruška s Kesinkou, Martina s Ginou a Sendynkou, která ale po operaci neběhala, jen fandila, já s Ebčou ( Kačka má angínu ) , Markétka s Bexynkou. Na čumendu jel s náma i náš Martin, díky kterému budeme mít i nějaké videa :-)

Počasí skvělé celý den. Konala se zde také výstava belgických ovčáků a australských ovčáků. Jako rozhodčí agility byla paní Slávka Podmolová.

Mým největším zážitkem z celých závodů byly kvanta a kvanta hřibů, co lidé po celý den nosili z lesa :-) taky jsme našli :-)

Jinak samozřejmě Ebinka opět nezklamala. 2krát DIS a jedenkrát ze 4 ch a 2 odm 18 místo z 18 doběhnuvších. Asi 5 se jich disklo.

Na závodech se sešlo nejvíc velkých psů - asi 23. Ostatní byli smolíci a meďáci. Celkem bylo na závodech jen něco málo přes 40 psů. Takže si dovedete představit, co ti naši borci z Argusu všechno vyhráli :-) Neustále se na stupních vítězů střídal někdo z Argusu. Hlasivky dostaly zabrat při pokřiku. Výsledky tady doplníme, hned jak budou k dispozici. Parádní........ Pěkné ceny........ za všechny možné součty. Běhaly se 2krát zkoušky a 1krát jumping.

A ještě se teda vrátím k Ebči. Já s ní moc netrénuju agility, tomu se věnuje Kačka. Podle toho taky ty běhy vypadají :-) Mé hrbení se ( jak k malému psu ) prostě nejde už odnaučit :-)  Nemyslím si , že bych nedávala včas povely. Ebča hezky reagovala na strany pravá, levá i na pohyby rameny, ale hold je chvílemi MIMO PARKUR HLAVOU. Je tak  chvílemi přetočená psychicky, že vůbec nevnímá. Naše cvičení zon na tréninku na sbíhání pro piškotky naprosto selhalo. Seskakovala si až z půlky áčka naprosto nekontrolovatelně. Pak jsem tedy zvolila důraznější povely,jako zůstaň.... jen mírné zlepšení. Zkoušky jedničkové byly docela těžké. Jen málo psů doběhlo bez ztráty bodů, nebo diskvalifikace. Navíc slalom vůbec neodpovídal svou vzdáleností  mezi jednotlivými tyčkami pravidlům. Byl o dost užší. To pak dělalo problémy spoustě psům. Jsou navyklí na určitý rytmus a vzdálenost. I zkušení matadoři v něm běželi , jak prvničky :-) Natož tak zbrklá Ebina. Vylítla pokaždé ob jednu tyčku. Hrůůůůůza. Naštěstí do jedné zkoušky jej nezařadili. Ale to si zase vybrala nakouknutí do tunelu, který nebyl v pořadí, takže opět disk.Po závodech jsme šli vyzkoušet zony znovu. A hádejte....... neseskočila. Pozná to. Potvora. Budeme muset občas i při závodech Ebču zabrzdit a přidržet na zoně, aby to pochopila. 

Jinak to byl krásně strávený den v pěkném prostředí uprostřed lesů, se spoustou psích nadšenců .Těšíme se i přes naše neůspěchy na další závody do Blanska a do Zlechova. V zimě si dáme pauzu. PAPA..........

ZDE najdete výsledky ze závodů.

ZDE najdete videa  - jumping , zkouška 1 , zkouška 2 .

ZDE jen pár foteček od Markétky.